Zřeknutí se odpovědnosti

Tajemství života bez stresu:

Purisaki detoxikační náplasti na nohy ani žádné z tvrzení uvedených v jejích webových materiálech nebyly posouzeny FDA. Výše uvedené produkty nejsou určeny k diagnostice, léčbě, vyléčení nebo prevenci jakéhokoli konkrétního onemocnění nebo stavu, ale spíše k poskytování bezplatného doplňku k profesionálně přidělené léčbě. Pokud máte zdravotní problém nebo máte již existující onemocnění, poraďte se před použitím Purisaki detoxikačních náplastí s lékařem nebo příslušným specialistou. Purisaki NENÍ určena k tomu, aby nahradila nebo nahradila rady nebo předpisy vašeho lékaře. Purisaki NENÍ navržena tak, aby nahradila léky a léčbu. Kromě toho většina bylin a bylinných přípravků dosahuje zamýšlených účinků

Vědecké hodnocení tradiční medicíny: Tradiční bylinná medicína a moderní medicína sdílí společný cíl – chtějí vám pomoci cítit se lépe. Bylinná medicína se neustále již od 90. let rozšiřuje, proto jsou již její účinky důkladně prozkoumány renomovanými institucemi, jako je například WHO1. V mnoha vědeckých časopisech stojí, že „systémy tradiční medicíny se v mnoha kulturách liší, ale všechny mají za cíl dosáhnout celkové duševní a fyzické rovnováhy a harmonie.“2

Jedinec může přijmout řadu opatření k minimalizaci expozice a k optimalizaci metabolismu a vylučování toxických prvků ve stolici a moči pomocí stravy, doplňků stravy a chelatační terapie; často opomíjenou cestou vylučování toxických látek je však pocení.

Výzkum provedený skupinou vědců z University of Alberta, Edmonton, AB, Kanada; Luleå University of Technology, Luleå, Švédsko; a Department of Laboratory Medicine, University of Alberta, Edmonton, AB, Kanada zjistil, že mnoho toxických prvků se přednostně vylučuje potem. Vědci zjistili, že vylučování takových toxických prvků, jako je kadmium, olovo a hliník, potem značně převyšuje vylučování močí, neboť stopy těchto prvků byly nalezeny v potu všech osob, které se výzkumu zúčastnily.

Nejméně dva různé vědecké výzkumy dospěly k závěru, že pocení může napomáhat odstraňování toxických látek z těla. Konkrétně vědci dospěli k závěru, že:

  • Z terapeutického hlediska může mít indukované pocení potenciál jako klinická intervence pro eliminaci některých toxických prvků. (Viz odkaz v poznámce pod čarou 1 a 3).

  • Pocení má potenciál a zaslouží si pozornost, protože pomáhá odstraňovat toxické prvky z těla. (Viz odkaz v poznámce pod čarou 2)

  • Vědecké zdůvodnění toho, že pot pomáhá odstraňovat toxiny, je podloženo články v médiích. Například:

  • NY Times: V potu byly například zjištěny těžké kovy a bisfenol A (BPA), chemická látka obsažená v plastech. Neexistuje však žádný důkaz, že by vylučování těchto toxinů zlepšovalo zdraví. /.../ Koncentrace kovů zjištěných v potu jsou extrémně nízké. Pot je z 99 procent tvořen vodou. Játra a ledviny odstraňují mnohem více toxinů než potní žlázy.

  • Centrum imunitní terapie: Vydejte ze sebe pot. Pravidelné cvičení je prospěšné pro vaše celkové zdraví a také vám pomůže vypotit toxiny. Cvičení spolu se zdravým stravováním pomáhá posilovat váš imunitní systém a udržuje tělo v nejlepší kondici, aby se přirozeně zbavovalo toxinů prostřednictvím jater a ledvin.

Je obecně známo, že tělo uvolňuje alespoň část toxinů pocením.

Scientific reference that discusses the presence of toxins in the human body and their potential health effects:

Title: "Human biomonitoring: state of the art"
Authors: Joachim D. Pleil and Robert L. Metcalf
Journal: Journal of Environmental Monitoring
Year: 1997
Volume: 1
Issue: 1
Pages: 17-22
DOI: 10.1039/A605614A
This article provides an overview of human biomonitoring techniques used to assess exposure to environmental toxins and pollutants. It discusses the presence of various toxins in the human body and their measurement using biomarkers and analytical methods. While this particular reference is from 1997, it lays the groundwork for understanding the presence and measurement of toxins in the human body, and subsequent research in this field has further elucidated these concepts.

Zdůvodnění tvrzení uvedených na této webové stránce týkající se složek Purisaki

Tato webová stránka a další webové stránky přidružené k této webové stránce obsahují různé informace a prohlášení týkající se látek a přísad, které se používají v náplastech Purisaki. Přestože produkty nabízené na této webové stránce nejsou určeny k léčbě, léčení nebo diagnostice jakékoli nemoci nebo stavu a nemáme v úmyslu nikomu poskytovat žádné zdravotní rady, rádi bychom vás informovali, že všechna prohlášení na této webové stránce, která se týkají vlastnosti látek používaných v transdermálních náplastech byly důkladně posouzeny a doloženy následujícími informačními zdroji:

(1) Plody, listy a semena E. japonica (list mišpule) mají velkou nutriční hodnotu a léčivé vlastnosti díky přítomnosti polyfenolů, flavonoidů, glykosidů, amygdalinu, vitamínu, karotenu, pektinu, enzymů, organických kyselin atd. Extrakty z nich mohou vykazovat antioxidační, protizánětlivé a antinociceptivní, antivirové a dokonce protirakovinné účinky (F.-L. Song, R.-Y. Gan, Y. Zhang, Q. Xiao, L. Kuang a H.-B Li, „Celkový obsah fenolů a antioxidační kapacity vybraných čínských léčivých rostlin“, Int. J. Mol. Sci, sv. 11, str. 2362–2372, 2010, doi: 10.3390/ijms11062362; C. Rao, R. „Zelená syntéza nanočástic stříbra s antibakteriálními aktivitami s použitím vodného extraktu z listů Eriobotrya japonica,“ Advances in Natural Sciences: Nanoscience and Nanotechnology, svazek 8, č. 1, březen 2017, doi: 10.1088/2043-6254/aa5983).

(2) Bylo prokázáno, že topické roztoky obsahující vitamín C zabraňují redukci Langerhansových buněk exprimujících CD1A po UV záření, a tak chrání pokožku před imunosupresí (M. S. Matsui a kol., „Fotoochrana bez opalovacího krému: Antioxidanty přidávají hodnotu opalovacímu krému,“ J. Investig. Dermatology Symp. Proc., sv. 14, č. 1, s. 56–59, srpen 2009, doi: 10.1038/JIDSYMP.2009.14)

(3) V klinických studiích bylo prokázáno, že roztoky obsahující vitamín C redukují UV-indukované thyminové dimery, a tím potenciálně snižují riziko rakoviny kůže (J. C. Murray, J. A. Burch, R. D. Streilein, M. A. Iannacchione, R. P. Hall a S. R. Pinnell, "Lokální antioxidační roztok obsahující vitamín C a E stabilizované kyselinou ferulovou poskytuje ochranu lidské kůže před poškozením způsobeným ultrafialovým zářením," J. Am. Acad. Dermatol., sv. 59, č. 3, s. 418–425, září 2008, doi: 10.1016/J.JAAD.2008.05.004)

(4) Vitamin C je jedním z nejúčinnějších antioxidantů v kůži. Neutralizuje oxidační stres procesem přenosu a/nebo dárcovství elektronů (F. Al-Niaimi a N. Y. Zhen Chiang, „Aktuální vitamín C a kůže: Mechanismy účinku a klinické aplikace“, Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology, sv. 10, č. 7. Matrix Medical Communications, s. 14–17, 1. července 2017, přístup: 18. července 2022. [Online]. Dostupné: /pmc/articles/PMC5605218/)

(5) Vitamin C má potenciální protizánětlivou aktivitu a lze jej použít při stavech, jako je akné vulgaris a rosacea. Může podporovat hojení ran a předcházet pozánětlivé hyperpigmentaci (P. S. Telang, „Vitamin C v dermatologii“, Indian Dermatol. Online J., sv. 4, č. 2, str. 143, 2013, doi: 10.4103/2229-5178.110593 S. S. Traikovich, „Užití topické kyseliny askorbové a její účinky na topografii pokožky poškozené světlem“, Arch. Otolaryngol. Neck Surg., sv. 125, č. 10, str. 1091–1098, říjen 1999, doi: 10.1001 .125.10.1091)

(6) Houttuynia Cordata Tunb vykazuje dobré protizánětlivé účinky. Lze jej aplikovat lokálně a studie ukazují, že v kombinaci s dalšími léčivými bylinami úspěšně zmírňuje záněty kůže (Lim YM, An SJ, Kim HK a kol. Příprava hydrogelů na atopickou dermatitidu s obsahem přírodních bylinných extraktů ozařováním gama zářením . Radiační fyzika a chemie. 2009;78(7-8):441-444. Doi:10.1016/J.RADPHYSCHEM.2009.03.074)

(7) Bambusový ocet může působit jako přírodní insekticid, fungicid, baktericid, deodorant pro ošetření zápachu ze škůdců, půdní dezinfekční prostředek, prostředek pro fermentaci kompostu, aktivátor mikroorganismů a také jako lidový lék. (C.-L. Ho a kol., 'Bambusový ocet snižuje expresi zánětlivých mediátorů a aktivaci zánětu NLRP3 inhibicí tvorby reaktivních druhů kyslíku a aktivací proteinkinázy C-α/δ', PLoS ONE, sv. 8, č. 10, p. e75738, říjen 2013, doi: 10.1371/journal.pone.0075738.)

(8) Turmalín je přírodní borosilikátový polární minerál se složitou strukturou. Obecný chemický vzorec turmalínu lze vyjádřit jako XY3Z6(T6O18)(BO3)3V3W, kde místo X je obvykle obsazeno Na+, K+, Ca2+ nebo vakance; místo Y je obvykle obsazeno Li+, Fe2+, Fe3+, Al3+, Mg2+, Cr3+, V3+; místo Z je obvykle obsazeno V3+, Fe3+, Cr3+, Al3+, Mg2+; místo T je obsazeno Si4+, Al3+ nebo B3+; místo B představuje B3+ a místa V a W jsou obsazena OH−, O2− a OH−, O2−, F−. (Y. Liang, X. Tang, Q. Zhu, J. Han a C. Wang, 'Přehled: Aplikace turmalínu v oblastech životního prostředí', Chemosphere, sv. 281, str. 130780, říjen 2021, doi: 10.1016/j.chemosphere.2021.130780.)

(9) Houttuynia Cordata Tunb vykazuje dobré protizánětlivé účinky. Lze jej aplikovat lokálně a studie ukazují, že v kombinaci s dalšími léčivými bylinami úspěšně zmírňuje záněty kůže (Lim YM, An SJ, Kim HK a kol. Příprava hydrogelů na atopickou dermatitidu s obsahem přírodních bylinných extraktů ozařováním gama zářením . Radiační fyzika a chemie. 2009;78(7-8):441-444. Doi:10.1016/J.RADPHYSCHEM.2009.03.074.)